+ Kõik võimalike objektide 3D laserskaneerimine  + Punktipilvede andmetöötlus  + SCAN to BIM

+ 3D visualiseerimine  + Virtuaaltuurid

 

Kasutusvaldkonnad


Ehitus  Tööstus Laevaremont Arhitektuur Kaevandused Raudtee Maastik + Kultuuripärand Arheoloogia


 

Laserskaneerimisest lähemalt

Laserskaneerimine on kontaktivaba suure detailsusega mõõdistus, mille tulemusena saadakse punktipilv. Punktipilv sisaldab miljoneid punkte, mis kirjeldavad geomeetrilisi elemente, kus igale punktile on omistatud koordinaadid, kõrgus, intensiivsus ja vajadusel värv. Punktipilvest modelleeritakse 3D mudel, mis on teisisõnu mõõdistatava objekti digitaalne koopia. 

Laserskaneerimise kasud: Kõrge detailsusega tõeline 3D, kiire ja kontaktivaba andmete kogumine

Kes kasutavad: Projekteerimisettevõtted, arhitektid, uurimisasutused, ehitajad, kaevandused, päästeamet ja politsei, arheoloogid, laevatehased, filmitööstus ja arvutimängude loojad

Miks kasutatakse

Tihti tuleb ette, kus renoveeritavast objektist (hooned, tehased, kirikud jne) puuduvad joonised, või jooniste olemasolul on need 2-e mõõtmelised ja üldjuhul oma vanuse tõttu ka ebatäpsed. Projekteerijad aga vajavad tööprojekte koostades täpseid digitaalseid joonised või objekti 3D mudeleid. Üldjuhul luuakse olemasolevatest joonistest 3D mudelid, mis aga ei kirjelda tegelikku olukorda ja hilisemas ehituse faasis  tekivad suured ebakõlad projektis toodud mahtude ja tegeliku olukorra vahel. Sellistes olukordades on suureks abiks laserskaneerimine, mille tulemusena saadakse olemasolevast situatsioonis detailne 3D punktipilv, vajadusel modelleeritakse sellest veel 3D mudel - mille saab projekteerija aluseks võtta. Samuti kasutatakse laserskaneerimist olemasoleva situatsiooni dokumenteerimiseks, et vajadusel hiljem luua detailne mudel.

Millal tellida

kui ei ole objektist täpseid jooniseid, vajatakse 3D infot, objekt on ohtlik ja raskesti ligipääsetav, olemasoleva situatsiooni dokumenteerimine, olemasolevasse tehasesse uue liini projekteerimine, valminud ehitise kvaliteedi kontrollimine - kõigil muudel juhtudel, kui ülejäänud meetodid ei anna piisavat detailsust.

KONTAKT

Tel:+372 6081114 GSM:+372 5051145

email: geogrupp [ät] geogrupp.ee

Kontor: Pärnu mnt 463, Tallinn

 


G.E.O Grupp OÜ, reg kood: 10864463, email: geogrupp[ät]geogrupp.ee, Projektosakond +372 6081114, Geodeesia ja laserskaneerimine +372 6115701

Free business joomla templates